Lidhje

Përkujtohet demostrata antikomuniste e 2 prillit


Përkujtohet në Shkodër demonstrata antikomuniste e 2 prillit 1991
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Në Shkodër u përkujtua demonstrata antikomuniste e 2 Prillit e vitit 1991, ku mbetën të vrare 4 dëshmorët e demokracisë si dhe u plagosën shumë qytetarë të Shkodrës. Duke foluar në tubimin e organizuar në sheshin 2 Prilli, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nderoi kujtimin e dëshmorëve të demokracisë, nderkohë që akuzoi kryeministrin Rama dhe Kryeparlamentarin Meta si dyshen që, sipas tij, po instalon krimin në Shqiperi. Një ditë më parë ishte në Shkodër edhe Kryetari i Partisë Socialsite, Kryeministri Edi Rama, i cili, krahas mbështetjes për investime, paraqiti edhe kandidatën e kësaj partie për kryetare të Bashkisë Shkodër.

Përkujtohet në Shkodër demonstrata antikomuniste e 2 prillit 1991
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

XS
SM
MD
LG