Lidhje

Shkodër: Pashkët, simbol i ringjalljes dhe paqes


Edhe në Shkodër po festohen sot Pashkët, si simbol i ringjalljes, paqes dhe besimi. Me qindra besimtarë u mbodhën në mesnatë në katedralen katolike të qyetetit duke pritur ringjalljen e Krishtit.

XS
SM
MD
LG