Lidhje

Situata në zonën naftëmbajtëse të Marinzës në Fier


Në zonën naftëmbajtëse të Marinzës në Fier shumë prej banorëve po marrin ndihmë mjekësore pas shqetësimeve nga ndotja e lartë e ajrit.

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja shkoi sot në zonë për të parë gjendjen dhe tha se ekipe mjekësh do të kryejnë vizita mjekësore në familjet e banorëve.

Prefektura e Fierit dhe kompania Bankers Petrolium thanë se janë në fazën e vlerësimit të dëmeve nga incidenti në një pus nafte që shkaktoi pak ditë më parë panik tek banorët , ndotje të madhe të ajrit dhe të zonës së banuar.

Marinza
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00

XS
SM
MD
LG