Lidhje

Pashkët ortodokse në Gjirokastër


Edhe në jug të Shqipërisë mijëra besimtarë festuan lindjen e Krishtit. Në meshat e mbajtura në mesnatë në kishat e rajonit , besimtarët u lutën për më shumë paqe dhe mirësi mes tyre. Klerikët fetarë përcollën në mesazhet e urimit edhe nevojën për shumë dinjitet për të luftuar të keqen dhe më shumë solidaritet social tek njerëzit.

Pashkët ortodokse në Gjirokastër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

XS
SM
MD
LG