Lidhje

Tirana kremton Pashkët ortodokse


Tirana feston Pashkët ortodokse
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Tirana feston Pashkët ortodokse

Në Tiranë, besimtarët ortodoksë festuan sot Pashkën, ditë që simbolizon ringjalljen e Krishtit. Ata u mblodhën në kisha e katedrale për të ndjekur meshat e udhëheqësve kishtarë dhe për t'i uruar festën njëri tjetrit.

Tirana feston Pashkët ortodokse
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

XS
SM
MD
LG