Lidhje

Ngritja e muzeut Marubi


Drejtori i Fondit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Michael Granoff dhe Ministria e Kulturës, Mirela Kumbaro, ishin sot pjesë e nënshkrimit të Memorandumit të Mirëkuptimit për Ndërtimin e Muzeut Marubi, investim ky më i rëndësishmi i këtij viti i qeverisë shqiptare në fushën e trashëgimisë kulturore. Memorandumi i Mirëkuptimit i hap rrugën financimit dhe fillimit të punimeve brenda këtij muaji. Fondi Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim ka financuar për këtë projekt fondin prej 650 mijë dollarësh.

Muzeu Marubi
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

XS
SM
MD
LG