Lidhje

Hoyt Yee në Shkup – të zgjidhet kriza politike


Zëvendës-ndihmës Serektari amerikan i Shtetit Hoyt Yee, i cili prej dje ndodhet për vizitë në Maqedoni, tha sot se pushteti dhe opozita duhet të jenë të përgjegjshme dhe të angazhohen për zgjidhjen e krizës politike. Ai i bëri thirrje opozitës maqedonase që të kthehen në punimet e Parlamentit, ndërsa pushtetit që të reflektojë lidhur me akuzat që kanë të bëjnë me skandalin e përgjimeve.

Hoyt Lee në Maqedoni
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

XS
SM
MD
LG