Lidhje

Hoti:Kosova drejt finalizimit të negociatave për termocentralin e ri


Në Uashington po mbahen këtë javë takimet e pranverës të Bankës Botërore, ku përfaqësuesit e financave dhe ekonomisë të vendeve të ndryshme të botës këmbejnë eksperiencat e tyre.

Në këto takime po merr pjesë edhe Ministri i Financave i Kosovës, Avdullah Hoti, i cili ishte i ftuar për një një bisedë në studion e Ditarit.

Zoti Hoti foli mes të tjerash, për programet e qeverisë që do të ndihmojnë në shtimin e vendeve të punës, për përpjekjet që po bëhen për zgjedhjen e investitorëve për ndërtimin e termocentralit të ri të Kosovës, si dhe për çështje që lidhen me buxhetin dhe rritjen e pagave për punonjësit.

Interviste me Avdullah Hoti, Minister i Financave të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:22 0:00

XS
SM
MD
LG