Lidhje

Ballshi dhe ndotja nga industria e naftës


Qyteti i Ballshit, është një nga zonat më të ndotura mjedisore prej industrisë së naftës. Ndërtimi i superstradës që lidh Fierin me Gjirokastrën e ka anashkaluar këtë zonë, duke mbyllur mjaft biznese dhe duke rritur varfërinë. Drejtuesit vendorë thonë se sektori i naftës ka shkaktuar mjaft probleme për shëndetin e banorëve që kanë punuar në këtë industri.

Ndotjet në Ballsh
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG