Lidhje

Debat mbi pabarazinë e grave në Kosovë


Pabarazia e grave ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Në Kosovë përfaqësuese të institucioneve vendase e ndërkombëtare dhe organizatave të grave thanë se mohimi të drejtave të grave nuk është çështje private dhe ajo nuk duhet të mbetet brenda mureve të shtëpisë. Në një debat mbi barazinë gjinore, u tha se ligjet në Kosovë janë të mira, por zbatimi i tyre në praktikë flet për pabarazi të thellë dhe se gratë ende vazhdojnë të jenë subjekt i veprimeve të dhunshme ndaj tyre. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

Pabarazia e grave ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

XS
SM
MD
LG