Lidhje

Jeta e banorëve të Marinzës pas incidentit


Në zonën naftëmbajtëse të Marinzës, ku gati një muaj më parë ndodhi një incident në një pus nafte , ende nuk është bërë vlerësimi financiar i dëmeve ekonomike që u janë shkaktuar banorëve. Autoritetet dhe Kompania që shfrytëzon vendburimin kanë vendosur ta zhvillojnë këtë proces pas një studimi për të gjithë zonën, por kjo ka shkaktuar pakënaqësi tek grupe banorësh. Aktiviteti i Pusit të naftës ku ndodhi incidenti është bllokuar ndërkohë që furnizimi me ujë i banorëve bëhet nga kompania që shfrytëzon këtë vendburim.

Banoret e Marinzes
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

XS
SM
MD
LG