Lidhje

Aksidentohet një helikopter i EULEX-it


Të paktën një pjesëtar i Misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit është plagosur nga pasojat e rrëzimit të një helikopteri të këtij misioni në aeroportin e Prishtinës.

Një zëdhënëse e aeroportit tha se në orët e pasdites ka ndodhur një aksident në pistë i një helikopteri të EULEX-it i cili fluturonte për qëllime trajnuese. Një person është lënduar me këtë rast dhe nuk ka dëme të tjera në njerëz.

Aeroporti përkohësisht është mbyllur.

Zyrtarë të EULEX-it thanë se janë duke hetuar shkaqet e aksidentit.

XS
SM
MD
LG