Lidhje

Sekretari Kerry në Seul


Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry mbërriti sot në Korenë e Jugut ku do të diskutojë një numër çështjesh të interesit global, rajonal dhe dypalësh me Presidenten Park Geun-hye and Ministrin e Jashtëm Minister Yun Byung-se.

Në rendin e ditës për bisedimet do të jetë edhe programi bërthamor i Koresë së Veriut dhe vizita e ardhshme e Presidentes Park në Shtetet e Bashkuara.

Dje, para mbërritjes në Seul, Sekretari amerikan i Shtetit shprehu shpresën se një përmbyllje e suksesshme të bisedimeve bërthamore me Iranin do t’i dërgonte një mesazh pozitiv Koresë së Veriut për të rifilluar negociatat për programin e saj bërthamor.

XS
SM
MD
LG