Lidhje

Shpërngulja e shqiptarëve nga Mali i Zi


Shpërngulja e shqiptarëve nga Mali i Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Shpërngulja e shqiptarëve nga Mali i Zi paraqet një problem shqetësues. Regjistrimi i fundit tregon se më shumë se gjysma e popullatës shqiptare jeton jashtë vendlindjes. Kjo dukuri është më e theksuar në Tivar dhe Rozhaje, ku disa fshatra janë boshatisur plotësisht.

XS
SM
MD
LG