Lidhje

Bashkia e Matit


Bashkia e Matit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:53 0:00

Bashkia e Matit

Për Bashkinë e re të Matit, në Verilindje të Shqipërisë, janë përfshirë në garë Adelina Farrici e Aleancës për Shqipërinë Europiane dhe Nezir Rizvani i Aleancës Popullore për Punë e Dinjitet. Kandidatja Farrici, me profesion mësuese, gjatë katër viteve të fundit ka drejtuar Bashkinë e Burrelit, ndërsa kandidati Rizvani është me profesion ekonomist.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, bisedoi me dy kandidatët dhe përgatiti kronikën që po trasmetojmë:

Bashkia e Matit
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:53 0:00

XS
SM
MD
LG