Lidhje

Kosovë, sfidat e prodhuesve vendorë


Kosovë, sfidat e prodhuesve vendorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të bizneseve dhe prodhues vendas thonë se mungesa e mbështetjes institucionale ndaj sektorit prodhues ka bërë që shumë biznese të përballen me konkurrencë jo të drejtë në treg. Ata thonë se çmimi i lartë i energjisë elektrike, kreditë e larta, taksat doganore dhe politikat fiskale janë disa nga sfidat me të cilat përballen prodhuesit vendas në Kosovë, të cilët sipas tyre luajnë një rol të rëndësishëm në zhvillimin ekonomik të vendit. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Kosovë, sfidat e prodhuesve vendorë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

XS
SM
MD
LG