Lidhje

Dënohen 11 ish pjesëtarë të UÇK-së


Dënohen 11 ish pjesëtarë të UÇK-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Një gjykatë në veriun e Mitrovicës, shpalli fajtorë dhe dënoi 11 pjesëtarë të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nën akuzat për krime lufte. Dënimet u shpallën në dy procese të njohura si Drenica 1 dhe Drenica 2.

XS
SM
MD
LG