Lidhje

Intervistë me këngëtarin Gëzim Nika


Intervistë me këngëtarin Gëzim Nika
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:13 0:00

Intervistë me këngëtarin Gëzim Nika

Këngëtari i njohur i folklorit shqiptar Gëzim Nika ka një repertor të pasur me krijimtari të larmishme. Ai ka një karrierë të 32 vjeçare që e ka filluar që në moshë të re dhe që e vazhdon edhe sot këtu në Shtetet e Bashkuara. Zoti Nika i përket një brezi të paktë këngëtarësh që vazhdon traditën e këtij stili të veçantë të muzikës folklorike mes komuniteteve të diasporës shqiptare duke përcjellë traditën e këtij zhanri tek brezat e rinj.

Intervistë me këngëtarin Gëzim Nika
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:13 0:00

XS
SM
MD
LG