Lidhje

Pikëkalimi në Krajë


Subjektet poltike dhe banorët e zonës së Krajës , pranë Liqenit të Shkodrës, vazhdimisht kanë kërkuar hapjen e pikës kufitare me Shqipërinë, që do të ndihmonte qarkullimin e lirë të njerëzve dhe mallërave si dhe do ta rriste mirëqenien e kësaj zone të shqiptarëve në Mal të Zi.

XS
SM
MD
LG