Lidhje

Gara elektorale në Koplik


Gara per bashkine e Koplikut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Mes 61 bashkive të reja, që pritet të krijohen pas zgjedhjeve vendore të 21 qershorit, është edhe ajo e Koplikut, e cila do të shtrihet në një territor të gjërë me përfshirjen e 6 njësive vendore, nga skaji më verior i Shqipërisë, Kelmendi, e deri në kufi me qytetin e Shkodrës.

Në garën për kryetar të Bashkisë Koplik janë përfshirë Anton Kokaj i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet dhe Tonin Marinaj i Aleancës për Shqipërinë Europiane.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, i hedh një vështriim garës që po zhvillojnë dy kandidatët:

Gara per bashkine e Koplikut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

XS
SM
MD
LG