Lidhje

Bisedimet e radhës mes Prishtinës dhe Beogradit


Kosova, Prishtina

Grupet punuese të Prishtinës dhe Beogradit po përgatisin raundin e ri të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi që do të mbahet javën e ardhshme. Diplomatët perëndimorë thonë se raundi i ri mund të jetë me rëndësi vendimtare për përparimin e të dyja palëve drejt integrimeve evropiane. Të dyja vendet përballen me sfida që kanë të bëjnë me përmbushjen e detyrimeve të tyre ndërkombëtare. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë Leonat Shehu.

Përgatitje për bisedimet Prishtinë-Beograd
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

XS
SM
MD
LG