Lidhje

Dixhitalizimi i Marubit


Fototeka Kombëtare “Marubi” në proces dixhitalizimi dhe restaurimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Në Fototekën Kombëtare “Marubi”, ku ruhen rreth 500 mijë foto të trashëgimisë kulturore kombëtare, është në përfundim procesi i dixhitalizimit të fondit të vjetër te fotografëve Marubi, ndërkohë që, me ekspertë ndërkombëtar, po punohet për ruajtjen dhe restaurimin e negativëve të dëmtuar gjatë viteve. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Fototekën Marubi, ku përgatiti kronikën:

Fototeka Kombëtare “Marubi” në proces dixhitalizimi dhe restaurimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

XS
SM
MD
LG