Lidhje

Debate mbi themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës


Në Kosovë, kryesia e parlamentit vendosi të shtyjë debatin mbi ligjin për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës. Kërkesa është shtyrë nga partitë e koalicionit qeverisës, për shkak të siç u tha, nevojës për bisedime të mëtutjeshme me deputetët e listës serbe, listë kjo e përkrahur nga Beogradi e cila nuk e sheh me sy të mirë themelimin e saj. Ngritja e Forcave të Armatosura kërkon dy të tretat e votave të të gjithë deputetëve të Parlamentit dhe dy të tretat e votave të pakicave kombëtare.

Debatet mbi Forcat e Armatosura të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG