Lidhje

Germimet arkeologjike në Luginën e Drinos


Germimet arkeologjike në Luginën e Drinos
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Germimet arkeologjike në Luginën e Drinos

Në Luginën e Drinos në Gjirokastër janë rikthyer misionet arkeologjike. Studiuesit thonë se po përqëndrohen në vlerat historike të qytetit antik të Antigonesë dhe Teatrit të Sofratikës. Pas gërmimeve dhe studimit të zonës pritet që në vjeshtën e këtij viti të punohet për një plan për menaxhimin e një parku që do të përfshijë këto vlera arkelogjike.

Germimet arkeologjike në Luginën e Drinos
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

XS
SM
MD
LG