Lidhje

Kundërshtime ndaj asociacionit të komunave serbe


Vetvendosja kunder marreveshjeve me Serbine
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Vetvendosja kunder marreveshjeve me Serbine

Në Kosovë, partitë opozitare kanë vazhduar të kundërshtojnë marrëveshjet e nënshkruara dy ditë më parë në kuadër të bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Reagimet më ashpra i ka nxitur marrëveshja për asociacionin e komunave më shumicë serbe.

Vetvendosja kunder marreveshjeve me Serbine
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

XS
SM
MD
LG