Lidhje

Kosovë, dita ndërkombëtare për personat e zhdukur


Në Kosovë sot është shënuar dita ndërkombëtare për personat e zhdukur. Gjashtëmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës, atje nuk dihet asgjë për fatin e mbi 1 mijë e 650 personave, pjesa më e madhe e të cilëve janë shqiptarë. Familjarët e të zhdukurve dhe veprimtarët humanitarë kërkojnë më shumë përpjekje të autoriteteve vendase e ndërkombëtare për zgjidhjen e kësaj çështjeje.

Dita Ndërkombëtare e të Zhdukur
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG