Lidhje

Himni për Nënë Terezën


Himni për Nënë Terezën
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

Në Prishtinë, të shtunën mbrëma u intonua himni kushtuar nobelistes për paqe Nënë Tereza, në 18 vjetorin e vdekjes së saj. Himni që u këndua nga sopranoja shqiptare Inva Mula mban titullin e poezisë së Nënë Terezës “Lamtumirë”, që e shkroi vetë gjatë udhëtimit nga Irlanda për në Kalkutë të Indisë. Në manifestimin që u mbajt në Katedralen që mban e emrin e saj, morën pjesë përfaqësues vendas e ndërkombëtarë dhe artistë të shumtë shqiptar. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Himni për Nënë Terezën
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

XS
SM
MD
LG