Lidhje

Reportazh nga Qeparoi i Vjetër


Qeparoi i vjetër
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

Qeparoi i vjetër

Qeparoi i Vjetër është një fshat unikal në bregdetin jugor të Shqipërisë për nga ndërtimet qindravjeçare dhe vlerat historike e natyrore. Banorët po bëjnë përpjekje të ruajnë shtëpitë dhe të nxisin interesin e turistëve vendas dhe të huaj. Qeparoi ka një histori ndëshkimesh nga regjimi komunist ku pati edhe familje që vuajtën burgime të gjata pasi dëgjonin atëherë radion "Zëri i Amerikës".

Qeparoi i vjetër
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

XS
SM
MD
LG