Lidhje

Sanksionet kundër Rusisë


V

Një diplomate e lartë amerikane tha se sanksionet kundër Rurisë për rolin e saj në krizën në Ukrainë do të vazhdojnë përsa kohë të zbatohet plotësisht marrëveshja e armëpushimit.
Nën Sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland paralajmëroi gjithashtu se Moska do të paguaj më shumë në se vazhdon të shkelë marrëveshjen e Minskut.
Zonja Nuland foli në kryeqytetin Kiev, në një takim të personaliteteve të politikës dhe biznesit.

XS
SM
MD
LG