Lidhje

Papa mban meshë në Havana


Papa Françesku mbajti meshën e së djelës në sheshin historik të Revolucionit në Havana.
Qindra mijëra vetë u mblodhën për të dëgjuar meshën e Papës pranë një busti të udhëheqësit të revolucionit të Kubës Che Guevara.

Pas shërbesës, Papa Françesku takohet me presidentin kuban Raul Castro, dhe mund të vizitojë villain e tij të sëmurë, 89 vjeçarin Fidel Castro. Papa do të mbajë lutjet e mbrëmjes me një grup priftërinjsh dhe më pas do të flasë para një grupi të rinjsh në një qëndër kulturore.

XS
SM
MD
LG