Lidhje

Festivali i filmit në Shkodër


Festivali i Filmit në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Në qytetin e Shkodrës përfundoi sot Festivali i 6 Ndërkombëtar i Filmit për Fëmijë dhe Adoleshentë. Festivali zgjati 7 ditë dhe në të u shfaqën filma nga 84 vendeve të botës.

Organizatorët e Festivalit u shprehën se qyteti i Shkodrës ka krijuar tashmë një traditë për mikpritjen e filmave nga e gjithë bota, duke ndihmuar kështu në shtimin e interesimit për filmat që i përkasin kësaj kategorie.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën

Festivali i Filmit në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

XS
SM
MD
LG