Lidhje

Anëtarësimi i Malit të Zi në Nato


Prespektiva e Malit te Zi ne Nato
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Prespektiva e Malit te Zi ne Nato

Në një tribunë të mbajtur në Ulqin u debatua për rëndësinë e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO. Politikanë, diplomatë dhe përfaqësues të shoqërisë civile u shprehën optimist se deri në fund të këtij viti Mali i Zi mund të bëhet pjesë e Aleancës Veriatlantike. Edhe zyrtarët malazezë vlerësojnë se vendimi për thirrje do të ishte historike për të ardhmen e Malit të Zi dhe për sigurinë në rajon.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën që po transmetojmë:

Prespektiva e Malit te Zi ne Nato
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

XS
SM
MD
LG