Lidhje

Kooperativa "Bjeshkët e Malësisë"


Kooperativa Bjeshket e Malesise
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Kooperativa Bjeshket e Malesise

Në Malësi të Madhe fermerët po bëjnë përpjekje për bashkimin e tyre dhe krijimin e kooperativave të vogla, me synim shtimin e prodhimit dhe daljen në treg me produktet bujqësore dhe blegtorale të zonës. Nevoja e tyre për bashkim diktohet edhe nga sipërfaqja e pakët e tokës bujqësore si dhe terreni malor. Korrespondenti ynë, Pëllumb Sulo, ishte në kooperativën “Bjeshkët e Malësisë".

Kooperativa Bjeshket e Malesise
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG