Lidhje

Qendra e Transferimit të Teknologjive Bujqësore


Nevoja për institute shkencore në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Në Shqipëri vitet e fundit janë mbyllur një seri institutesh shkencore duke i sjellë një dëm të madh ekonomisë së vendit. Por në Vlorë, Qendra e Transferimit të Teknologjive Bujqësore ka mbijetuar. Kjo qendër krahas ndihmës këshilluese për fermerët në fushën e pemtarisë dhe ullirit kultivon edhe dhjetëra hektarë me vreshta dhe pemë. Korrespondenti ynë Raimond Kola ishte në Vlorë dhe përgatiti materialin.

Nevoja për institute shkencore në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

XS
SM
MD
LG