Lidhje

Maqedoni, komisioni i zgjedhjeve merr detyrën


Komisioni i ri shtetëror i zgjedhjeve në Maqedoni mori sot detyrën, pas miratimit dje nga parlamenti i vendit. Kryetari, nënkryetari dhe anëtari i tretë nga nëntë sa ka gjithsej, janë ekspertë, pa përkatësi politike. Nënkryetari i ri, Rexhep Prekopuca duke folur për Zëri e Amerikës, thotë se shpreson që do të tejkalohen sfidat e shumta të cilat e presin këtë komision.

Komisioni i zgjedhjeve në Maqedoni
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

XS
SM
MD
LG