Lidhje

Diaspora e Malit të Zi


Diaspora e Malit te Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Diaspora e Malit te Zi

Një numër shqiptarësh nga Mali i Zi që jetojnë në SHBA ndihmojnë vendlindjen me projekte në arsim, shëndetësi dhe kulturë. Ata thonë se investime të tilla ndikojnë për të evituar shpërnguljen e banorëve nga trevat ku jetojnë shqiptarët. Njofton korrespondenti ynë në Ulqin, Ali Salaj.

Diaspora e Malit te Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

XS
SM
MD
LG