Lidhje

Shtepia e Kadarese


Në Gjirokastër, shtëpia e shkrimtarit të shquar Ismail Kadare ka përfunduar së restauruari dhe së shpejti pritet të hapet për vizitorët. Por çfarë përmban kjo shtëpi, cilat janë disa nga vlerat e saj arkitekturore dhe si u restaurua pas gati tridhjetë vitesh?

XS
SM
MD
LG