Lidhje

Opozita në Kosovë proteston kundër krijimit të komunës së re serbe


Opozita proteston ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Opozita proteston ne Kosove

Në Kosovë, partitë opozitare protestuan të premten në komunën e Vushtrrisë kundër siç thonë ata krijimit të një komune të re të banuar me shumcië serbe në atë zonë. Por, qeveria e Kosovës e hodhi poshtë një gjë të tillë ndërsa tha se një komunë e tillë është sajuar nga vetë subjektet opozitare për përfitime politike dhe se nuk ekziston asnjë plan për krijimin e një komune të tillë. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Opozita proteston ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

XS
SM
MD
LG