Lidhje

Kosova dhe sindromi Down


Shoqata e personave të prekur nga sindromi Down në Kosovë numëron mbi 870 persona të prekur. Në ditën botërore të personave të prekur me këtë sindrom, ata organizuan veprimtari të ndryshme për të rritur ndërgjegjësimin e shoqërisë dhe institucioneve me gjendjen e rëndë sociale e ekonomike dhe mungesën e shërbimeve për fëmijët me këtë sëmundje.

Kosova dhe sindromi Down
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

XS
SM
MD
LG