Lidhje

Ndotja e vijës bregdetare


Ndotja e vijes bregdetare mes Shqiperise dhe Malit te Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Ndotja e vijes bregdetare mes Shqiperise dhe Malit te Zi

Vija bregdetare mes Shqipërisë dhe Malit të Zi është ndotur tërësisht ditët e fundit nga mbeturina të shumta, duke rrezikuar seriozisht mjedisin dhe sezonin turistik. Specialistët e mjedisit pohojne se, ndotja është rrjedhojë e mosmenaxhimit të duhur të mbeturinave urbane, të cilat në pjesën më të madhe vazhdojnë të hidhen në brigjet e lumejve dhe përrenjve, duke përfundur jo vetëm në bregdetin shqiptar, por edhe atë të Malit të Zi dhe Kroacisë.

Ndotja e vijes bregdetare mes Shqiperise dhe Malit te Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG