Lidhje

Ndikimi i terrorizmit dhe refugjatëve tek turizmi


Aktet e fundit terroriste në Belgjikë dhe Stamboll, si dhe vala e refugjatëve pranë kufirit të Shqipërisë, kanë ndikuar në ritmet e turizmit në Shqipëri dhe në rajonin e Ballkanit. Përfaqësues të operatorëve turistikë pohojnë se po ndeshin vështirësi për shkak të anulimit të një numri udhëtimesh të planifikuara, ndërkohë që i vlerësojnë si të vonuara edhe masat e marra nga autoritetet shqiptare në përgatitje të sezonit turistik.

Ndikimi i terrorizmit tek turizmi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

XS
SM
MD
LG