Lidhje

Fushatë ndërgjegjësimi për mbrojtjen e fëmijëve të rrugës


Mbrojtja e te drejtave te femijeve nga shfrytezimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Mbrojtja e te drejtave te femijeve nga shfrytezimi

Agjencia shtetërore për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve ka nisur një fushatë ndërgjegjësimi kundër shfrytezimit të fëmijëve në disa bashki të mëdha, përfshirë edhe atë të Shkodrës. Sipas të dhënave të kësaj Agjencie, në Shqipëri mbi 2500 fëmijë ndodhen ne situatë rruge, duke u rrezikuar nga shfrytëzimi i paligjshëm dhe abuzimet. Por, organizatat joqeveritare pohojnë se ky numër mund të jetë edhe më i madh. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ka përgatitur kronikën:

Mbrojtja e te drejtave te femijeve nga shfrytezimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

XS
SM
MD
LG