Lidhje

Bashkia Pukë përkujton Migjenin


Bashkia Pukë përkujton Migjenin
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Në qytetin e Pukës u përkujtua sot 80 vjetori i ardhjes si mësues i poetit dhe prozatorit Millosh Gjergj Nikolla, i shpallur si "Nderi i Kombit". Me këtë rast, në sheshin qendror të Pukës u vendos shtatorja e Migjenit, një vepër kjo e financuar nga shqiptarët e Amerikes. Qyteti i vogel i Pukës është një nga qendrat kulturore, që vlerëson çdo vit traditat historike e kulturore të kësaj treve.

Bashkia Pukë përkujton Migjenin
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG