Lidhje

Mbrojtja e mjedisit sfidë për Kosovën


Ndotja e mjedisit ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

Ndotja e mjedisit ne Kosove

Ndotja e mjedisit në Kosovë sipas studimeve të organizatave të ndryshme tejkalon normat e përcaktuara me standardet evropiane. Në Ditën e Tokës, u tha se ndryshimet klimatike e kanë prekur edhe Kosovën, ku gjatë 55 viteve të fundit temperatura është ngritur me 1.4 shkallë. Mbrojtësit e mjedisit thonë kujdesi për këtë çështje është më rëndësi thelbësore për të ardhmen e Kosovës dhe për integrimet evropiane të saj. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Ndotja e mjedisit ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00

XS
SM
MD
LG