Lidhje

Hammond në Kubë


Britain's Foreign Secretary Philip Hammond (C) attends a wreath laying ceremony for Cuba's independence hero Jose Marti at Revolution Square in Havana, April 28, 2016.

Sekretari i Jashtëm britanik u takua me zyrtarë kubanë, me të cilët diskutoi për lidhjet e tregtare dhe të turizmit me vendin komunist.

Vizita e sotme e zotit Philip Hammond është e para e një Sekretari të Jashtëm Britanik që nga viti 1959.

Zoti Hammond tha se po përpiqet për “rritjen e bashkëpunimit dypalësh të konkretizuar në shtimin e tregtisë, investimeve dhe një numër më i madh turistësh britanikë në Kubë. Të dyja vendet nënshkruan gjithashtu disa marrëveshje bashkëpunimi në fushat e energjisë, arsimit dhe shërbimeve financiare.

XS
SM
MD
LG