Lidhje

Shqipëri: Gjendja e gazetarisë lokale


Media lokale në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Në Gjirokastër, një qytet i njohur në Shqipëri për traditën në zhvillimin e medias, reporterët vendorë folën sot me shqetësim për situatën e shtypit në Shqipëri. Gjatë një takimi të përbashkët reporterët u shprehën për rritjen e frikësimit tek qytetarët për të folur në media mbi problemet që i shqetësojnë dhe për sfidat e gazetarëve në marrjen e informacionit nga institucionet.

Media lokale në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

XS
SM
MD
LG