Lidhje

Operacion për lirimin e pasurive të uzurpuara në Kosovë


Operacion per lirimin e pronave te uzurpuara ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Në Kosovë, prokuroria e Shtetit bëri të ditur se ka sekuestruar rreth tetë milionë euro pasuri që është uzurpuar që nga përfundimi i luftës. Kjo ishte pjesë e një operacioni të zhvilluar në rajonin e Prishtinës dhe Ferizajt, për të liruar hapësirat e uzurpuara që u takojnë pronarëve të ligjshëm dhe Agjencisë së Privatizimit. Mungesa e rezultateve në luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar vazhdojnë të mbeten kritikat më të mëdha ndaj institucioneve të vendit. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Operacion per lirimin e pronave te uzurpuara ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG