Lidhje

Lezhë, Kuvendi i Lidhjes Shqiptare në botë


Lezhë, Kuvendi i Lidhjes Shqiptare në botë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Në Memorialin e Skenderbeut në Lezhë u mbajt sot Kuvendi iLidhjes Shqiptare në Botë, ku u theksua nevoja e bashkimit shpirtëror të shqiptarëve, kudo ku ata jetojnë; në Shqipëri, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni dhe diasporë. Veprimtarët propozuan shpalljen e datës 2 mars, si festë të të gjithë shqiptarëve, në nderim të Skenderbeut dhe Besëlidhjes së Lezhës.

Lezhë, Kuvendi i Lidhjes Shqiptare në botë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

XS
SM
MD
LG