Lidhje

Greqi: Arrestohet pronari i fermës ku punonte shqiptari i gjetur i vrarë


Greece crime scene

Policia greke arrestoi mbrëmjen e së martës pronarin e një ferme ku punonte një 26 vjeçar shqiptar, i cili u gjet i vrarë në mënyrë makabre dy ditë më parë.

Policia greke tha se gjeti dy armë kallashnikov, një pistoletë dhe një sasi fishekësh në banesën e pronarit grek në fshatin Karbunarë të Igumenicës, një zonë afër kufirit me Shqipërinë.

Policia tha se po vijon hetimet për të zbardhur vrasjen e shqiptarit, trupi i të cilit u gjet pa kokë dhe qëlluar me armë zjarri afër një stani bagëtish.

Policia greke hodhi dyshime për larje hesapesh mes grupeve të trafikantëve të narkotikëve, por pasditen e së martës hetimet morën një kthesë tjetër pas arrestimit të pronarit grek dhe djalit të tij, ku u gjet nëj asrenal armësh.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG