Lidhje

Presidenti Obama nderon të rënët në luftë


Presidenti Barack Obama nderoi sot ushtarët amerikanë që kanë humbur jetën në luftë me disa ceremoni në Ditën e të Rënëve. Presidenti mori pjesë në një ceremoni në Varrezat Kombëtare të Arlingtonit pranë Uashingtonit, ku vendos një kurorë tek varri i Ushtarit të Panjohur.

Më herët ai kishte organizuar një mëngjes për ushtarë dhe organizata që ndihmojnë veteranët në Shtëpinë e Bardhë. Amerikanët nderojnë të rënët në luftra, çdo të hënë të fundit të majit.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG